מטבחים מודרניים

מטבחים מודרניים מאפיינים את השינוי התרבותי והתפקיד שהמטבח ממלא בחיי המשפחה המודרנית אם בעיצוב החלל הביתי או בעיצוב הסגנוני הכללי וכן בעיקר מטבחים מודרניים ידועים במאפיינים טכנולוגיים המבדילים בינם למטבחים המסורתיים.
במטבחים מודרניים המטבח הוא חלק רציף במרחב הציבורי של הבית. למטבח המסורתי היה ייעוד פונקציונאלי בלבד, הוא היה מנותק מחלל האירוח המרכזי ומופרד ממנו באמצעות קירות, מחיצות ודלתות. במטבחים המודרניים החציצה הזאת אינה קיימת, הוא משתלב וזורם עם חללים ציבוריים אחרים בבית כמו הסלון ופינת האוכל, ולעתים קרובות הגבולות בין מרחבים אלו מטושטשים ומבוטלים לחלוטין.
במטבחים מודרניים המטבח ממלא תפקיד אסתטי בעיצוב הבית. עצם העובדה שהמטבח המודרני הוא חלק רציף ממרחב החלל הציבורי הופכת אותו לשחקן משמעותי בעיצוב הכולל של הבית. מכאן, שכל משטח עבודה, כל ציוד היקפי במטבח (דוגמת תנור או מקרר) ואפילו כל מכשיר חשמלי או קערה על המדף פעמים רבות יישפטו – לצד האופן בו הם ממלאים את ייעודם הפונקציונאלי – לפי האופן בו הם משפיעים על עיצוב החלל.
במטבחים מודרניים הקווים נקיים ופשוטים. ככלל מטבחים מודרניים מאופיינים בעיצוב נקי אך עם זאת חדשני ומרהיב. בין אם מדובר במטבח מודרני בסגנון כפרי המשופע בעץ ובאבן, ובין אם מדובר
במטבח מודרני היי-טקי הנשלט על ידי גוון נירוסטה, כמעט תמיד העיצוב עצמו ישדר ניקיון ויימנע מעיטורים מורכבים ומנייריזם.
מטבחים מודרניים מתאפיינים באינטגרציה של טכנולוגיות וציוד היקפי, שמחד מאפשרים מתן מענה יעיל ומגוון לצרכים הפונקציונאליים (קולינריים או תחזוקתיים), ומאידך מסייעים למעצב לשלב את כל האלמנטים כיחידה הומוגנית אחת.
דוגמא בולטת לטכנולוגיה מתקדמת כזאת שמאפיינת רבים מהמטבחים המודרניים בארץ ובעולם הם משטחי הקוורץ שגם מאפשרים למעצב גמישות תכנונית שלא הייתה מוכרת בעבר, גם עומדים בכל אתגר פונקציונאלי שמטבח יכול להציע, וגם נותנים בידי המעצב מגוון עשיר ומרהיב של צבעים ודגמים שלא הכרנו בעבר.
אין ספק כי מטבחים מודרניים הם המילה האחרונה בתחום עיצוב ותכנון מטבחים ומאפשרים כיום לדרישות הלקוח ולתקציב שברשותו ועד לטעם ולדרישות המשפחה כולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *